Loading...
nl

Hoe werkt een virtueel nummer voor bedrijven?


Hoe werkt een virtueel nummer voor bedrijven?

Hoe werkt een virtueel nummer voor bedrijven?

Een virtueel nummer is niet meer weg te denken uit de zakelijke communicatie. Zeker als u een bedrijf runt met vestigingen in meerdere landen, is dit de ‘way to go’. Waarom? Omdat dit de meest efficiënte manier is om met uw klanten in contact te blijven. Hoe virtuele nummers precies werken, leest u in dit artikel.

Wat is een virtueel nummer?

Een virtueel telefoonnummer is niet gekoppeld aan een fysieke telefoonlijn of een specifieke locatie. Het is een digitaal telefoonnummer dat via het internet wordt beheerd en kan worden doorgeschakeld naar een of meerdere bestaande telefoonnummers, zoals een mobiel nummer of een vast nummer.

U kunt dit nummer bijvoorbeeld goed gebruiken voor WhatsApp Business, de zakelijke app van WhatsApp. Maar virtuele nummers kunnen op elk apparaat worden gebruikt, waardoor ze perfect zijn voor virtuele telefoonsystemen, zoals VoIP. In vergelijking met traditionele telefonie via telefoonlijnen bespaart dit enorm op de kosten. 

Lees ook: Wat is VoIP telefonie?

Voordelen van een tweede nummer voor bedrijven

Een van de grootste voordelen van een virtueel nummer of tweede nummer is dat u kunt kiezen voor een lokaal telefoonnummer terwijl uw bedrijf in een ander land is gevestigd. 

Stel dat uw bedrijf is gevestigd in Spanje, maar u wilt bereikbaar zijn voor Nederlandse consumenten. Dan is een lokaal, Nederlands nummer ideaal om als virtueel nummer aan te schaffen. Dit vergroot het vertrouwen bij uw Nederlandse (potentiële) klanten.

Dat is één voorbeeld. Maar er zijn ontelbaar veel voordelen van virtuele nummers. We noemen er hier nog een aantal. 

 • Flexibiliteit. De oproepen naar een virtueel nummer (bijvoorbeeld 085-1234567) kunt u doorschakelen naar een ander nummer, zoals een mobiele telefoon. Dit betekent dat u een professioneel vast nummer kunt hebben en tegelijkertijd altijd bereikbaar kunt zijn via uw mobiel. Dit geldt voor zoveel gebruikers als u wilt.
 • Klantenservice. U heeft de optie om een 0800-nummer te kiezen, zodat u de kosten incasseert voor uw klanten. Dit draagt bij aan een uitmuntende klantenservice.
 • Gescheiden communicatie. Met een tweede nummer kunt u zakelijke gesprekken scheiden van persoonlijke gesprekken. Dit maakt het gemakkelijker om de communicatie met klanten en zakenpartners te beheren.
 • Geavanceerde functies. Virtuele nummers worden vaak geleverd met geavanceerde functies, zoals voicemail, gespreksopname, rapportage en automatische oproeproutering.
 • Schaalbaarheid. U kunt eenvoudig extra virtuele nummers toevoegen of bestaande nummers wijzigen wanneer uw bedrijf groeit of uw situatie verandert.
 • Kostenbesparing. Het hebben van een virtueel nummer is vele malen goedkoper in vergelijking met het aanschaffen van meerdere fysieke telefoonlijnen.

Voiped Telecom is een Europese groothandel provider met hoogwaardige nationale en internationale routes. Wilt u meer informatie en persoonlijk ICT-advies over virtuele nummers, VoIP of andere zaken? Neem contact op met ons team van deskundigen via 088-8000 500 of stuur ons een bericht.

Lees ook: 3CX telefonie voor bedrijven: 10 voordelen

Hoe werkt een virtueel nummer voor WhatsApp Business?

Een virtueel telefoonnummer voor WhatsApp Business werkt op een vergelijkbare manier als een normaal virtueel telefoonnummer. Dit is hoe u aan de slag gaat met een tweede nummer voor WhatsApp Business.

 1. ​​U vraagt een virtueel nummer aan bij Voiped Telecom. Wij geven u een virtueel nummer dat compatibel is met WhatsApp Business, VoIP-telefoons, etc. Neem contact met ons op om direct te beginnen.
 2. Verificatieproces. Vervolgens is er een regulier verificatieproces om te bewijzen dat u de eigenaar bent van het nummer en dat het wordt gebruikt voor legitieme zakelijke doeleinden.
 3. Activeren van WhatsApp Business. Nadat uw virtuele nummer is geverifieerd, kunt u de WhatsApp Business-app installeren op uw smartphone of computer. U kunt uw virtuele nummer koppelen aan de app en de app gebruiken om zakelijke gesprekken te voeren via WhatsApp.
 4. Zakelijk profiel instellen. WhatsApp Business biedt functies zoals de mogelijkheid om een zakelijk profiel in te stellen met informatie over uw bedrijf, openingstijden, locatie en andere relevante gegevens. Zo houdt u klanten makkelijk up-to-date.
 5. Communicatie beheren. U kunt tekstberichten, afbeeldingen, video's en documenten delen. En u kunt gesprekken organiseren en archiveren om uw zakelijke communicatie te beheren.
 6. Automatisering en integraties. U kunt WhatsApp Business integreren met andere zakelijke tools en systemen, en zelfs met chatbots. Alles om de efficiëntie van uw klantenservice te verbeteren!

Een 0800-nummer om uw klanten tegemoet te komen

Maar niet iedereen gebruikt WhatsApp. In dat geval is een 0800-nummer een beter idee voor uw bedrijf. Met een 0800-nummer incasseert u de belkosten, waardoor uw klanten u gratis kunnen bellen. 

Zo verbetert u de communicatie en binding met uw klanten, wat allemaal bijdraagt aan het versterken van uw naamsbekendheid en imago. Ook een 0800-nummer kunt u als virtueel nummer aanvragen.

Waarom zou u een 0800-nummer als virtueel nummer aanvragen?

Er zijn verschillende redenen waarom bedrijven ervoor kiezen om een 0800-nummer aan te vragen als tweede nummer. Ten eerste geeft een 0800-nummer uw bedrijf een professionele uitstraling, wat het vertrouwen van potentiële klanten vergroot. 

En nog belangrijker: uw bedrijf wordt beter bereikbaar en toegankelijk voor uw klanten en leads. Zij kunnen u gratis bellen, wat de kans vergroot dat ze contact met u opnemen. Zo optimaliseert u uw klantenservice, iets wat cruciaal is voor het succes van uw bedrijf.

Een krachtige klantenservice draagt bij aan klantenbinding, naamsbekendheid, merkwaarde en klantbehoud. Het onderhouden van bestaande klantrelaties is vaak efficiënter en winstgevender dan het aantrekken van nieuwe klanten. Tevreden klanten blijven immers trouw aan een bedrijf!

Maak uw bedrijf toekomstbestendig met Voiped Telecom

Wilt u graag persoonlijk ICT-advies over virtuele nummers, VoIP of andere zaken? Neem contact op met ons team van deskundigen via 088-8000 500 of stuur ons een bericht.

nov 16, 2023

Blijf op de hoogte!

Doe met ons mee